Úspěchy

ROZHOVOR S NAŠÍ HEREČKOU

 1. Jaký je život začínající profesionální herečky a studentky DAMU?

Já doufám, že se profesionální jednou opravdu bude moct používat, jelikož to není úplně jednoduchá cesta se k tomuto označení dostat, ale musím říct, že jsem zatím opravdu spokojená. Jinak život je zatím takový, že všechen čas momentálně věnuji škole a nebo přípravě do školy. Takže zbytek jde pro teď stranou.

2. Co se ti na DAMU líbí, co tě naopak třeba zarazilo?

Na DAMU se mi zatím tedy líbí prakticky všechno. I přes to, že se spolužáky někdy "nedáváme" jak jsme unavení a že je toho moc, tak jsme vděční, že to můžeme dělat.

Baví mě teda převážně praktické hodiny, ale chápu, že nějaká teorie tam být prostě musí.

Moc se mi taky líbí to, že se díky školy dostanu tam, kam bych se jindy nedostala. Ať jsou to různé místa (zkušebny divadel) či různé workshopy se zajímavými lidmi.Je ale pravdou, že vždycky všecko není jen růžové a zarazilo mě, jak moc je škola časově náročná. Věděla jsem, že budu ve škole pondělí až pátek, ale stává se, že musíme být ve škole i přes víkendy. Ale když člověk dělá co ho baví, tak mu to ani nevadí, jen to bylo takové překvápko.

3. Kde teď hraješ, a s jakými pocity?

Jak už jsem psala ve druhé otázce jsme prakticky ve škole od rána do večera, sedm dní v týdnu, což taky znamená, že momentálně není moc času na to někde hrát. Ale to je známá věc, že v prváku se nikde nehraje, jelikož máme největší nával informací a věcí, které musíme pochytit, abychom do těch divadel šli připravení. Ale už se nemůžu dočkat, abych pravdu řekla.

4. Jak tě přijali renomovaní pedagogové?

Musím říct, že si myslím, že pedagogy jsme vyhráli. Jsou všichni féroví, jsou z oboru, ví co nám chtějí předat a dělají to s láskou. Jsou to skvělí lidé v oboru, které jsem vždycky obdivovala a najednou mám tu možnost s nimi i pracovat, což je úžasné. Věřím, že se od nich ještě spousty naučím.

5. Jaké máš plány a co bys vzkázala členům 1JDS a jejich divákům?

Momentálně mám plány takové, že se snažím ze sebe vydolovat maximum a nabrat co nejvíce zkušeností a znalostí. Chtěla bych se opravdu vypracovat a být spokojená se svou prací. Prvák se chci zaměřit na sebe a kdo ví, třeba vám v druháku pošlu pozvánku do divadla, kde budu hrát. Hlavně si to teda zatím užívám.

A vzkázala bych ráda ať se vám hlavně daří, ať to stále děláte s láskou a nasazením, ať z toho máte hlavně radost a ne starost. Mám vás všechny ráda a moc ráda vzpomínám, jak jsme si to spolu na prknech užívali.

Mimochodem vzkaz pro Dana: dobrý herec musí mít talent a tužku. Tak si to psaní poznámek uchovej!!

Těším se, až se zase uvidíme!!

6. ...a kdo jsou tví Herečtí pedagogové?

Jsou to Eva Salzmannová, Ondřej Vetchý a Filip Kaňkovský


SOUTĚŽ BUCHARY 2021

Copyright © 2023 - 1JDS Všechna práva vyhrazena