1. Jarkovská Divadelní Společnost Proskovice

Gabriela Vyková

  Skip Navigation Links
Domů
RepertoárExpand Repertoár
SouborExpand Soubor
Diskuse
Rezervace
Odkaz
Přihlásit se
Skip Navigation Links.
1. Jarkovská Divadelní Společnost


Aktuality:


3.2.2019
Nejbližší představení - 10.3.2019
29.11.2016
Rezervační systém bude spuštěn 15.12.2016
10.10.2016
Zkoušení je v plném proudu...


Civilní povolání: personální managerka, ať už si pod tím představujeme co chceme...
Narozen ve znamení: Blíženec
Záliby: procházky se psem
Zvláštní znamení: ovládá znakový jazyk
Motto: I cesta je cíl
   
Role: 2016 - Zkrocení ženy - Kateřina
  2017 - Pan Kobkán vdává dceru - hospodyně
   

 

27.1.2017 Rozhovor

 

Co bys chtěla říci o postavě, kterou jsi hrála?

Dostat první divadelní roli a hned hlavní roli Kateřiny? To byl trochu oříšek :) Postava Kateřiny je velice dynamická, po celou hru se vyvíjí a pro mě tím správným směrem. V jistých fázích vývoje mi tato postava byla blízká, především svým temperamentem a v závěru hry svým láskyplným přístupem. A která žena by si nepřála po svém boku silného a energického muže :) přesto pro mě bylo těžké ztotožnit se s prvním části, kdy jsem trochu bojovala s hrubostí a projevem postavy. Přesto Kateřinu jako takovou dokážu pochopit, bojovala proti tehdejší společnosti, pravidlům a netoužila být někým, koho si přejí jiní.

 

Co tobě osobně přinesla zkušenost s touto rolí?

Zkušenost to pro mě byla obrovská. Určitě jsem posunula své hranice zase o kus dál. Celou dobu jsem to vnímala jako kus cesty, na které jsem se musela prát s nevědomostí o hraní, se studem, vlastním projevem a často taky se záchvaty smíchu :) člověk nemá ani tušení, co vše hraní na jevišti obnáší a přesto, že byly chvíle, kdy jsem měla pocit, že to vzdám, jsem ráda, že moje cesta vedla k cíli a to k odvaze předstoupit před diváky a podat nějaký výkon. A to by šlo těžko, kdybych necítila podporu kolegů a v neposlední řadě našeho skvělého režiséra. Snažila jsem ze sebe dostat maximum, ale nejtěžší bylo vcítit se do něčeho, co vám třeba v jistém ohledu není blízké nebo příjemné. Nicméně být na chvíli někým jiným je skvělý pocit.

 

Co nového ses dověděla o Williamu Shakespearovi?

Že měl v sobě více hrubosti, vulgarity a vzdoru, než se může zdát :)

 

Jak bys ohodnotila zkoušení a kolektiv souboru?

Všichni byli super, chápaví a vstřícní, což pro mě jako pro nováčka bylo hodně důležité. Musím říct, že velkou podporou pro mě byla má divadelní sestra Kristýna (Blanka) a můj divadelní manžel Martin (Petruccio). A samozřejmě Robert, který ve mně vyvolával záplavy smíchu, které mi vždy na zkouškách dodaly hromadu energie :)

 

Jak bys ocenila diváky?

Za sebe chci všem divákům moc poděkovat, byli skvělí! Největší odměnou a radostí byl pro mě jejich smích a potlesk. Opravdu díky!

 

  :

Počet návštěv celkem:         75719

Počet návštěv od 6.10.2013 : 57366

© Copyright by První Jarkovská divadelní společnost

Webmaster